En KapSamLı Fan CluB SiTeSi ..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

En KapSamLı Fan CluB SiTeSi ..

°•.♥.•°Fan CluB°•.♥.•°

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni]

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Kolo^M
● уєηι üує ●
● уєηι üує ●

-NeRDeN- :
-Grup Hepsi- :

Statü:

İLeTi$im

NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Vide
MesajKonu: NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 12:30 pm

Son yıllarda Türkçe Rap'in yükselen yıldızı KOLERA'yla harika bir röportaj yaptık.
NbaTr.Com olarak yaptığımız röportajlarla, köşe yazılarıyla, özel haberlerimizle sürekli gündemi belirledik/belirlemeye çalıştık. Yeni sezonda da yenilenen güçlü yazar kadromuz ve yeni yapımızla bu yolda devam edeceğiz.

İlk defa Konu Dışı bir sanatçıyla Röportaj yapma girişiminde bulunduk ve çok hoş bir olay oldu. Türkçe Rap’in en önemli iki temsilcisinden(Sagopa Kajmer-Kolera) biri olan KOLERA ile röportaj yaptık sağolsun bizi kırmadan sorularımızı cevapladı. Röportajı kabul ettiği için sonsuz teşekkürler kendilerine...

NBATR:
İlk olarak İnziva albümünüzden bahsetmek isterim. Albümün bağımlısı oldum hele ilk çıktığı zamanlar saatlerce oturup baştan dinledim. Lirikleriniz yine inanılmaz müzikler başlı başına sanat eseri. Siz albümü bitirince neler düşündünüz??

NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Kolojc41a79d8

Kolera:
İşte şimdi oldu dedim.Sonunda bütünüyle içime sinen bir albüm yaptım.Daha önce yer aldığım her çalışmada bir cümle dahi olsa soru işaretlerim olurdu bu albümde bunu yıktım %100 içime sinen şarkılardan oluşan %100 Kolera albümü oldu.Albüm bitince dinleyicilerimi düşündüm ve sevecekler beklentilerini karşılayabileceğim dedim.Çünkü albüm yapmak bir yana albümü bekleyen kişilerin beklentilerini karşılayıp karşılayamama tedirginliği mutlaka var oluyor bende aslında bu her sanatçıda vardır bu amatör ruh olmasa bütün heyecanını yitirirsin.

NBATR:
Albümünüz piyasadaki en kaliteli albümlerden biri oldu en önemlisi ise birçok kişinin korsandan vazgeçip artık orijinal albüm almak istemesi, buda kaliteli bir iş çıkardığınızın kanıtı sanırım emeğinizin karşılığını aldığınızı düşünüyor musunuz??

Kolera:
Evet emeğimin karşılığını aldığımı düşünüyorum D&R listesinde çok uzun süre 1 numarada kaldı İnziva albümü.Bu günleri gördüğüm için çok mutluyum orijinal albüm alarak bizi destekleyen her dinleyicimize teşekkür etmek boynumuzun borcu..Bu karşılıklı bir alışveriş üretmek büyük emektir,korsan sol tarafınızdan sinsice yaklaşıp göz kırparken,orijinal albüm almak da ancak düşünceli ve vicdanlı insanların işi haline geldi.Ne mutlu bizlere ki bizi destekliyorlar aslında sonuca bakarsak çok üzücü bir sonuç orijinal albüm alan kişi sayısı ortada İnziva çıktığı ilk gün indirilme rekorları kırdı buna sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.Ve gelen maillerde şöyle şeyler okudum ‘’sizin en koyu hayranınız benim bütün albümlerinizi indirdim….vs’’

NBATR: (NBATR’den Onur’un sorusu)
İnziva” albümü bütünüyle harika. Tüm şarkılar birbirinden güzel. Açıkçaşı çıtayı bu kadar yükseltmeniz bizleri büyüledi. Fakat “Zor İş” ve “Delik Şemsiye” adlı parçalar benim nezlimde çok büyük yere sahipler. Bu 2 şarkıdan biraz bahsedebilir misiniz? Cidden merak ediyorum çok.

Kolera:
İlk iş beati dinlerim beat bana ne hissettiriyorsa ona göre sözleri yazmaya başlarım.’’Zor İş’’i dinlerken büyük bir acı hissettim…bir türlü sevdiğine kavuşamayan nihayetinde sevgisi nefrete dönüşen bir kadını düşündüm ve onu yaşattım.Çoğumuza tanıdık sözler içeriyor aslında bu parça..Elbet hepimiz birini sevdik ve karşılık göremedik elbet ileride sevgimiz küllendi ve bunun için miydi bunca acı dedik.Demeyen varsa kendini şanslılardan görsün.’’Delik Şemsiye’’ise günümüzden bir kesit.Ben kendimi düşünerek yazsam da herkes kendinden bir şeyler bulabilir çünkü hepimiz ayrı hayatlar yaşasak da ‘’hayat’’denen mevhumu paylaşıyoruz ve başa gelecek olasılıklar belli…Dost kazıkları,sözlere kalmayan güven,küllenen ve yerini sakinliğe bırakan cesaret nöbetleri..

NBATR:
'bir bilsen isimli
şarkınızda 'henüz rapi bırakmam için hayli erken...' diyorsunuz peki
Sagopa Kajmer
Bir gün rapi sizden önce bırakmak isterse(Allah yazdıysa bozsunNbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Smile) siz
hala rape devam eder misiniz yada etmek ister misiniz?'

Kolera:
Etmem etmek de istemem..Sagopa Kajmer’in rap yapmayı bırakması demek Türkçe Rapin cenazesinin kalkması demek.Rapi ayakta tutan can damarı Sagopa Kajmer’dir tanıdığınız ve aklınıza gelebilecek her rapçi Sagopa’nın elinden geçmiştir geçmemişse de Sagopa’nın rapi onları elden geçirmiştir ve o kişi ondan izler taşıyordur.Sago yok rap yok o halde Kolo’da yok…

NBATR:
Albümden Bir Dilek Hakkı adlı parçaya klip çekildi oldukça ilgi çekici birde resim yayınlandı Melankolia’nin her işi olduğu gibi kliplerdeki kaliteside ortada klip hakkında birkaç ipucu alabilir miyiz?

Kolera:
Kendine has bir klip rap dinlemeyen birinin bile ilgisini çekebilir neden derseniz klibi izledikden sonra bu şarkı rap şarkısı mıdır yoksa ne şarkısıdır diye ben bile düşündümNbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Smile

NBATR:
Allah(C.C.) size büyük bir yazma yeteneği vermiş bu yeteneği oldukça iyi kullanıyor çok faydalı konulardan bahsediyorsunuz. Şarkı yapmak ve beğenilmek nasıl bir duygu?

Kolera:Bizler şarkılarımıza endeksliyiz güzel şarkılar yaptıkça seviliyoruz.Biz parça yapmasak bizi kimse iplemez bu yüzden bizler müzikle sevilen insanlar olarak müziksiz sevilmeyi bilmiyoruz.

NBATR:
Söz yazdıktan sonra çok durur musunuz üstünde? Nelere dikkat edersiniz??

NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Ffff3f2b

Kolera:
Hayır yazarım ve direk kayıda girerim ne kadar kurcalarsan parçayı o kadar bozarsın.Ama bazen içimden söz yazmak gelmez o zaman bir bakarım ki 3 saat geçmiş tek satır yazamamışım hala neden bu defterin başındayım der kalkar çıkarım stüdyodan başka şeylerle ilgilenirim,zamanımı beklerim ama bu iyi bir şeyler yapmak kaygısından yoksa her an her saniye istediğiniz konu hakkında söz yazabilirim önemli olan içime sinmesi ve istekle parçayı sonlandırmam…Parça yaparken ,Punch linelarıma,ses tonuma ve kafiyelerin akışına dikkat ederim ama bu bir alışkanlık,hatta bunun adı rap yapmak yani aslında dikkat ettiğim şeyler değil hep yaptığım şeyler bunlar,amatör mclerin ise dikkat etmesi gereken noktalar.

NBATR:
Geçen günlerde Melankolia Müzik 3. yaşına girdi. Bu 3 yıl dolu dolu geçti ve biz hayranlarınızı çok sevindirdi. Daha önünüzde birdolu proje var. Bunlardan biride Melankolia Wearshop iki kişi tüm işlere koşturdunuz biz hayranlarınız için elinizden geleni yaptınız bizde merakla bekliyoruz tasarımların harika olduğundan eminiz.Tasarımları kim yaptı? Bayramlık olarak giyebilecek miyiz Melankolia tişörtlerimizi?NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Smile

Kolera:
Tasarımları ANR Crew ve birkaç arkadaş ile beraber hazırladık aslında herşey hazır durumda çok az kaldı..

NBATR: (Onur)
EP4’de mükemmel bir performansınız vardı, EP5’de de sizi görebilecek miyiz? “Trakonya” adlı parça hala dinledikçe coşturuyor insanı cidden, inanılmaz bir parça . Bu tarzda, hareketli şarkılar görebilecek miyiz?

Kolera:
Trakonya’nın amacı farklıydı bu nedenle o kadar çoştuk önemli olan normal parçalar da çoşabilmek.Süper ikili,Yorgunella vs birçok hareketli parçamızda var albüme almadığım hareketli bir beat var sözlerini değiştirip sizlere kavuşturacağım artık coşturabilecek miyiz bilmiyorumNbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] SmileEp 5’de yer almayı düşünmüyorum kendim bir şeyler hazırlıyorum artık isterse Sago bize konuk olur hep biz mi konuk olacağız değil miNbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Smile

NBATR:
Bu camianın sizin elinizi öpmesi gerekirken size karşı olan fesat insanlarda var. Hayranlarınız hep sizlerle fakat böyle insanların varlığı sizi etkiliyor mu?

www.nbatr.com

Kolera:
Estağfirullah kimse kimsenin elini öpmek durumunda değildir,bizim için yaptığımız işi takdir etmeleri yeter,biz kimseye elimizi öptürmek istemiyoruz,kimsenin de elini öpmek istemiyoruz.Fitne fesat her zaman var olacaktır aslında üzülmemiz gerek bu insanlara ki bu gafletten acilen kurtulmalı ve kendi işlerine bakmaları lazım mum büyük bir ateş olduğunu zanneder ama saatler geçince kendi kendini söndürür…

NBATR:
Malum ramazan ayı içerisindeyiz insan huzur doluyor bir ibadet yaparken Ramazan ayını nasıl geçiriyorsunuz? Ramazan ile ilgili anılarınız var mı?? Birde varsa bizim için tavsiyeler…

Kolera:
Ramazan ayını büyük bir disiplinle geçiriyoruz ama bu sıkıcı bir disiplin değil aksine huzur bulduğum bir disiplin…Her şey saati vaktinde yapılıyor.Ramazan ile ilgili geçenlerde bir anım oldu.Hayatımda susamadığım kadar susadım,ateşim çıktı öleceğim sandım öyle korktum ki Hz. Rabia’nın günlerce susuz kalışını Cüneyd-i Bağdadi’nin son gününü vs bunları düşündüm.İftar olunca da edebe aykırı bir şekilde suyu 1 dikişte bitirip özür diledim.Ne kadar güçsüz olduğumu Allah’ın CC.yardımı olmadan hiçbir şey olmadığımı bir kez daha anladım.Kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez O dedim ve iftarı buldum anılar hep mutlu sonla bitmez benim anım mutlu sonla bitti tekrardan doğmak gibi her nefesine şükretmek gibi,kadir kıymet bilmek gibi..

NBATR:
Albümünüzün kitapçığının son sayfasında bizlere çok hoş bir yazı yazmışsınız. Burada başta Mevlana Hazretleri ve mübarek hocası Feriduddin Attar’a selam olsun demiştiniz. Mevlana okudğunuzu ve çok etkilendiğinizi biliyoruz. Başka kimlerden etkilendi Kolera? Kimleri okur kimleri tavsiye edersiniz bizlere??

Kolera:
Kıssalardan oluşan bir kitap hazırladığımdan bahsetmiştim albümü yaparken de o kıssaların manevi etkisi üzerimdeydi bu kıssalar farklı farklı mübareklerin o nedenle beni etkileyen çok fazla isim var.Okumak için bir tavsiye isteyenlere önceden tavsiyeler verirdim ama artık fikrim değişti herkes ilk önce fıkıh okumalı.

Sonuçta nbatr.com büyük bir basketbol sitesi, biraz da basketboldan bahsedelim. Basketbolun hayatınızdaki yeri nedir? Takip eder misiniz? Veya oynar mısınız, oynuyorsanız ne aşamadasınız? Rap’e gönül vermiş Basketbolseverler olarak merak ediyoruz açıkçası. Ayrıca Melankolia’ya gönülverenler olarak bu röportajın Melankolia ve Nbatr.com ‘daki gençlerin birbirini tanıması adına çok önemli olduğunu düşünüyoruz.

Kolera:
Abim basketbol oynardı ben de ondan öğrenmeye çalışırdım hep bana kızardı Esen hep steps yapıyorsun derdi öf tamam anladım yapmayacağım derdimyine yapardım.Sonraları ortaokulda erkeklerle oynama gayretine girdim abimden öğrendiğim bir iki figürle ama onlarda bana bağırmaya başladı hep steps yapıyorsun diye atışların istediğin kadar isabetli olsun ilk kuralı çiğniyorsan sen bu işi yapamıyorsun demektir.Sonra voleybola sardım takımda tek servisi kuvvetli elemandım o kadar dandik bir takımımız vardı ki eğer benim servisleri karşılayamazlarsa sayı alıyorduk yok karşılarlarsa asla sayı yapamıyorduk profesyonel bir klübe yazılmak istedim 2 gün gidip bıraktım demotive oldum çünkü bileklerim çok zayıf hemen inciniyorlar..

Nbatr.com olarak NBA ve Basketbol dünyasında üstlendiğimiz bir misyon var, yıllardır aynı sizlerin Underground zamanlarınız gibi biz de hiçbir çıkar gütmeden emek veriyoruz, basketbolseverlere bir şeyler vermeye çalışıyoruz. 4 yıldır yayındayız, çabalıyoruz. NbaTr.Com hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz? Neler demek istersiniz?

Kolera:
Ben susayım da üyeleriniz konuşsun 24.000 üyelik bir sitesiniz,başarınızı kanıtlamışsınız bize de sizlerin sohbetine katılmak düştü,çok teşekkür ederim ve basketbola gönül vermiş bütün arkadaşlara başarılar diliyorum umarım hayallerine kavuşurlar.Hedefi belirlemek yeterlidir okların isabetsizliği hedefi belirleyememektendir.Yılmasınlar çünkü Hidayet Türkoğlu gibi capcanlı bir gerçeğimiz var.Herkese selam ve sevgi ile..

Kendisine bize zaman ayırdığı ve verdiği samimi cevaplardan dolayı tekrardan teşekkür ediyoruz...

SuPersTar
Miss.Rybak
%110 Emma & AlexanDer Fanı Prenses Admin [Tuqce]
%110 Emma & AlexanDer Fanı Prenses Admin [Tuqce]
SuPersTar

-NeRDeN- :
-Grup Hepsi- : Gülçin

Statü:

İLeTi$im
http://www.sanalhogwarts.yetkinforum.com

MesajKonu: Geri: NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 12:33 pm

Güzel söyleşi ..
Kolo^M
● уєηι üує ●
● уєηι üує ●

-NeRDeN- :
-Grup Hepsi- :

Statü:

İLeTi$im

MesajKonu: Geri: NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni] Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 12:48 pm

evt xD

NbaTr'den KOLERA Röportajı! [Yeni]

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası